سید حسن نصرالله : مقاومت فلسطین پیروز نبرد با صهیونیست هاست....

" سید حسن نصرالله " دبیرکل حزب الله لبنان یکشنبه شب ، حوادث امروز در نوار غزه را شبیه با رویدادهای جنگ تابستان 2006 دانست و تاکید کرد: همانطور که در جنگ تابستان 2006مقاومت لبنان به پیروزی رسید، مقاومت فلسطین هم در نبرد غره پیروز میدان خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری " العالم" ، سید حسن نصرالله در سخنانی که بطور زنده و مستقیم از طریق این شبکه پخش شد، تصریح کرد: حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه یادآور حملات این رژیم به لبنان درتابستان 2006 است و به خواست خدا این بار هم نتیجه نبرد شبیه جنگ لبنان خواهد بود و فلسطینی ها بر اشغالگران صهیونیست پیروز خواهند شد.

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در باره جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه ،در عین حال تاکید کرد که وضعیت فلسطینی های نوار غزه بسیار سخت تر از وضعیت لبنانی ها در زمان جنگ تابستان 2006است.

وی خاطرنشان کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی در پی آن است تا نقشه مشترک خود با آمریکا را برای به زانو درآوردن ملت ها و مقاومت منطقه عملی کند.

سید حسن نصرالله در این زمینه اظهار داشت:اشغالگران صهیونیست با حمایت آمریکایی ها تلاش می کنند تا با فشار ، اقدامات تبلیغاتی و روانی ، ترورها و جنگها به اهداف خود در منطقه دست یابند و ملت های مقاوم و کسانی را که تاکنون درمقابل شروط اشغالگران و آمریکایی ها برای سازش تسلیم نشده اند، به زانو دربیاورند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد:برخی از دولت های عربی با آمریکا و رژیم صهیونیستی در اجرای این طرح همگام شده اند و هرگونه حمایت نظامی، اقتصادی و تبلیغاتی را برای تحمیل طرح صهیونیستی - آمریکایی به مقاومت فلسطین و دیگر مقاومت های مردمی در منطقه ارایه می دهند.

وی گفت:برخی از مسئولان رژیم صهیونیستی اذعان کرده اند که حمایت های دولت های عربی از آنها برای حمله به غزه نسبت به حمایتهای عربی در دوران حمله به لبنان در سال 2006 بسیار بیشتر است.

سید حسن نصرالله با اظهار تاسف از اظهارات اخیر مسئولان مصری در قبال حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه افزود: همانند جنگ سال 2006 می بینیم که برخی دولت های عربی صراحتا قربانیان حملات وحشیانه رژیم اشغالگر را مسئول این حملات می دانند.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد:در حالی که صدها فلسطینی ظرف چند دقیقه توسط رژیم صهیونیستی به خاک و خون کشیده می شوند، یک مسئول عربی این قربانیان را مسئول این حملات می داند.

** فراخوانی مردم لبنان به گردهمایی گسترده همبستگی با غزه

سیدحسن نصرالله گفت: روز دوشنبه که از طرف امام خامنه‌ای به عنوان روز عزای عمومی اعلام شده‌است ما نیز با خانواده خود در غزه و شهدای بی گناه اعلام همبستگی و همدری می‌کنیم و از شما می‌خواهم که روزدوشنبه بعد از ظهر ساعت 15 در ورزشگاه "الرایه" در ناحیه جنوبی بیروت برای مشارکت در مراسم یادبود شهیدان غزه و همبستگی با مردم این منطقه حضور بیابید.

وی افزود: می‌دانم که مراسم عاشورایی زیادی برگزار است اما از همه شما می خواهم تا در این گردهمایی گسترده برای ابراز همبستگی با غزه حضور بیابید.


** غزه تکرار واقعه کربلا است

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه " امروز غزه تکرار واقعه کربلا است" ، گفت: این مایه تاسف است که سال جدید میلادی را به صورتی آغاز کنیم که در مقابل یک فاجعه انسانی قرار گرفته‌ایم، فاجعه‌ای که به مرگ بیش از سیصد نفر و زخمی شدن هزار نفر انجامیده است.

سید حسن نصرالله افزود: ما بار دیگر در برابر تکرار واقعه کربلا قرار گرفته‌ایم، حوادث امروز به ما کمک می‌کند که حقیقت ماجرای کربلا را دریابیم که گروهی از مومنان بودند که به عزت و شرف و کرامت و حقوق امت خود پایبند بودند و زیر بار ظلم و تجاوز زورگویان نمی‌رفتند و در برابر آنها مقابله می‌کردند.

وی تصریح کرد: آنها در دو راهی تسلیم شدن مقابل ذلت و مبارزه نابرابر، گزینه مقاومت و شهادت را انتخاب کردند، اینان گروهی هستند که با گرسنگی و تشنگی و تهدیدات مواجه شدند اما از راه خود بازنگشتند، این امری بود که در کربلا روی داد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: جنگ لبنان نیز مقاومت و ملت آن را در برابر این دوراهی قرار داد، دو راهی تسلیم شدن با ذلت و قبول شرایط آمریکا و اسرائیل و رویارویی با دشمنان. اما شما گزینه مقاومت را انتخاب کردید و پیروزی را در لبنان به دست آوردید.

** برخی رژیم‌های عربی در طرح های اسرائیل شریک هستند

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود با تاکید به اینکه " برخی رژیم‌های عربی در طرح های اسرائیل شریک هستند"،
اظهار داشت: اسماعیل هنیه رییس دولت قانونی فلسطین از زیر بار آوار بیرون آمد و قد برافراشت تا به ملت فلسطین بگوید که از حقوق خود محافظت کنند و تسلیم نشوند. این همان کربلا بود.

وی با اشاره به جنگ لبنان گفت: آنچه در جنگ لبنان روی داد نسخه برابر با اصل آن چیزی است که الان در غزه روی می‌دهد. کم‌کاریها همان است و درگیریها نیز همان است، ان‌شاءالله نتیجه نیز همان می‌شود.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: با وجود ویرانی و شهدا و زخمی‌های زیاد و کم بودن تعداد یاوران و خواری نزدیکان و سستی برخی دیگر نتیجه همان پیروزی خون بر شمشیر است.

سید حسن نصرالله افزود: برخی از رژیم‌های عربی در این پروژه اسرائیلی ها شریک هستند، بویژه سازمانهایی که پیمان‌های صلح با اسرائیل را به امضا رسانده‌اند و سعی دارند شرایط تسلیم را برای کسانی که با پروژه آمریکایی صهیونیستی مقابله می‌کنند، ایجاد کنند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: آنچه که در غزه روی می‌دهد مانند لبنان است. این همان پروژه آمریکایی در منطقه است که قصد دارد موضوع اعراب را بعد از خروج مصر و اردن و امضای قرارداد صلح با اسرائیل به صورت ذلیلانه‌ای به پایان برساند.

وی ادامه داد: اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها می‌خواهند اوضاع را به این صورت پیش ببرند و لبنانی‌ها و سوری‌ها و فلسطینی‌ها را برای قبول این شرایط مجبور کنند، آنها می‌خواهند با فشار و انزوا و محاصره و ایجاد فتنه‌های داخلی و جنگ‌ها و ترورها حرکت مقاومت را در جنگ‌های روانی قرار دهند.

سید حسن نصرالله گفت: آنها می‌خواهند کسانی را که تاکنون تسلیم نشده‌اند تسلیم کنند. ما امروز به این نیاز داریم که تمام امت اسلامی مسئولیت آنچه اتفاق می‌افتد را بپذیرند.


** تاکید بر برای بازگشایی گذرگاه رفح

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه " ملت‌های عربی و اسلامی باید بر رژیم مصر برای گشودن گذرگاه رفح فشار وارد کنند"، گفت که باید از این گذرگاه غذا، دارو و سلاح به غزه ارسال شود.

سید حسن نصرالله به کشورهای هم‌پیمان با اسرائیل اشاره کرد و گفت: آنها از اسرائیل می‌خواهند که حماس و جهاد اسلامی را نابود کند و سرهای نیروهای مقاومت را ببرند، برخی از اسرائیلی‌ها می‌گویند این وسعتی که اسرائیل الان از حمایت کشورهای عربی برخوردار است بیش از آن چیزی است که در جنگ لبنان از آن برخوردار بود.

وی افزود: آنها به این اقدامات خود اعتقاد دارند و این بسیار تاسف انگیز است، آنها برای ایجاد شکاف داخلی در میان فلسطینی‌ها سرمایه‌گذاری کرده و سلاح مصرف می‌کنند.

دبیرکل حزب الله با اشاره به موضع سازمان‌های عربی ادامه داد: کسی از رژیم‌های عربی نمی‌خواهد که جبهه‌ها را به روی اسرائیل بگشایند، آنچه از آنان خواسته می‌شود این است که موضع رسانه‌ای و سیاسی منصفانه‌ای اتخاذ کنند. دیروز دیدیم که یک مقام مصری حماس را مسئول حوادث غزه دانسته بود، آیا ممکن است انسانی باور کند که این، موضع یک مسئول کشور عربی است.

وی ادامه داد: آنها از حماس می‌خواهند که آتش‌بس را تمدید کند تا محاصره و گرسنگی مردم غزه در آرامش ادامه یابد، این سخنی بود که در جنگ لبنان نیز شنیده بودیم و برخی مقاومت را مسئول این جنگ دانستند.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: برخی شبکه‌های تلویزیونی نیز اصرار دارند که شهدای غزه را کشته شده بدانند و نام شهید را بر آنها ننهند.

وی افزود: مردم غزه تصمیم خود را گرفته‌اند و اقدامات خود را در زمینه مقاومت و پایداری ادامه می‌دهند و حجم قربانی‌ها و اشک‌ها آنها را از پای در نمی‌آورد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما در مقابل یک هدف اساسی قرار داریم باید برای توقف جنایات غزه تلاش کرد، و به آنها اجازه نداد که اهداف خود را پیاده کنند. این به تنهایی مسئولیت مردم غزه نیست بلکه همه دولت‌های جهان عرب و اسلام باید این مسئولیت را بپذیرند. این مسئولیت کشورها و دولت‌هایی است که هیچ تحرکی نمی‌کنند، ملت‌ها باید آنها را مجبور به تحرک کنند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما باید به خیابان‌ها رفته و به دولت‌هایمان فشار بیاوریم تا مسئولیت‌های خود را بپذیرند. ملت‌ها می‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند، ما در زمانی هستیم که آمریکا در آن از بحران‌های مهمی از جمله نفت و ثروت رنج می‌برد. مردم قادر هستند که این درگیری‌ها را متوقف کنند. ملت‌های عربی و اسلامی باید در مقابل رژیم مصر قیام کنند تا گذرگاه رفح را باز کرده و غذا، دارو و سلاح به غزه ارسال کنند.

وی با تاکید به اینکه " مردم غزه ملتی مقاوم هستند که قدرت پیروزی و مقاومت را دارند" ، خطاب به مقامات مصری گفت: اگر گذرگاه رفح را باز نکنید و به ملت فلسطین کمک نکنید شما نیز در جنایات و کشتار و محاصره مردم فلسطین با صهیونیست ها شریک خواهید بود.

سید حسن نصرالله افزود: مقامات مصر باید با این موضوع به صورت جدی رفتار کنند، آنها نباید از جنگ برای فشار به حماس و حرکت‌های مقاومت در غزه استفاده کنند تا آنها شرایط اسرائیل را بپذیرند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهارداشت: آنها باید به اهالی غزه کمک کنند تا این جنگ را بدون قید و شرط متوقف کنند.

وی همچنین خطاب به ملت مسلمان و غیور مصر گفت: شما باید میلیونی به خیابان‌ها بروید. ای مردم مصر، شما باید گذرگاه رفح را با رفتن به خیابان‌ها باز کنید. من از موضعی منتسب به مقاومت با شما سخن می‌گویم من از میان ملتی با شما سخن می‌گویم که 33 روز در مقابل اسرائیل مقاومت کرد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: اما چیزهایی که درباره افسران و سربازان مصری شنیده‌ایم این است که آنها با اصالت غیرت عربی هستند، آنها با صهیونیست‌ها دشمن هستند. من به دنبال کودتا در مصر نیستم، اما باید افسران مصری به نزد رهبران خود بروند و به آنها بگویند که از نگهبانی و مرزها در زمانی که مردم فلسطین در غزه کشته می‌شوند امتناع می‌کنند.‌ اگر این گذرگاه‌ها باز شود بار دیگر حماسه‌ای که در لبنان به وجود آمد تکرار خواهد شد، ما به این موضوع ایمان داریم.

دبیرکل حزب الله تاکیدکرد : مردم در غزه در این روزها و هفته‌ها مقاومت می کنند و دشمن قدرت جنگ فرسایشی نخواهد داشت و در نهایت مجبور به توقف جنایات خود خواهد شد.

وی به موضوع مذاکرات با اسرائیل اشاره کرد و گفت: مردم فلسطین به کمترین حقوق خود در سایه این مذاکرات دست نیافتند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: بعضی‌ها به ما می‌گویند که جامعه جهانی و مصوبات بین‌المللی و همبستگی عربی ما را حمایت می‌کنند، پس این جامعه و مصوبات و همبستگی عربی کجا هستند.

** مقاومت برای مقابله با تجاوز صهیونیست‌ها آماده‌ است

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما ملت غزه ومبارزان آن را می شناسیم و به نمایندگی از رزمندگان لبنان و خانواده های شهدا، اسیران و هر مجاهدی در لبنان به شما مردم غزه برای شهدا تسلیت می گوییم و برای زخمی ها شفا از خداوند متعال خواستاریم .

وی اظهارداشت: ما به یاری و پیروزی الهی اطمینان داریم و شما نیز استوار و ثابت قدم هستید و ایمان و ثبات قدم پیروزی را به ارمغان می آورد و امت اسلامی همه مسئول هستند که درکنار شما بایستند و کسی نباید در یاری رساندن به شما کوتاهی کند.

سید حسن نصرالله همچنین به تشریح اوضاع لبنان پرداخت و گفت: رژیم صهیونیستی در مرز شمال فلسطین اشغالی درحال آماده باش قرار گرفته است که من از جایگاه مسئولیت دراین باره دو احتمال را مطرح می‌کنم نخست اینکه احتمال دارد که همه سخنان مسئولان این رژیم درباره شمال فلسطین اشغالی اقداماتی پیشگرانه از بیم وقوع چیزی در جبهه لبنان باشد اما احتمال دیگر که نباید اصلا از آن غافل شد این است که در این شرایط بد و درسایه همدستی برخی دولت های عربی وضعف موضع جهان عرب و خلاء بین المللی و مشغول بودن کشورها به بحران اقتصادی و خلاء سیاسی در آمریکا ناشی از تغییر دولت این احتمال وجو دارد که دشمن صهیونیست به اقدامی درقبال لبنان یا تجاوزگری علیه این کشور متوسل شود تا از این فرصت برای انتخابات خود یا آنچه که آن را بازدارندگی می خوانند، استفاده کند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: نباید به این مسئله اطمینان داشت که رژیم صهیونیستی در دوجبهه وارد عمل نمی شود زیرا درگذشته دیده ایم که در سه جبهه وارد عمل شده است و وظیفه ملت، دولت، ارتش و مقاومت است که هوشیار و آگاه باشند.


** مشکوک بودن موشک ها در جنوب لبنان

وی سپس به کشف هشت فروند موشک کاتیوشا در جنوب لبنان و رد ادعاهای پوچ برخی از افراد وشخصیت های در داخل لبنان در این باره پرداخت و گفت: هشت موشک در جنوب لبنان قبل از حمله به غزه کشف شد و سوال من این است که چه کسی این موشک ها را نصب کرد، وقتی دو شهروند لبنانی اخیرا ربوده شدند، برخی در لبنان هیچ سخنی درباره آن بیان نکردند اما وقتی موشک های کاتیوشا در ناقور کشف شد بیانیه دادند و با ادعا واهی انگشت اتهام را به سوی ما نشانه رفتند و برخی به طور تلویحی تلاش کردند که حزب الله را مسئول آن بدانند اما من به آنها می گویم که ما در حزب الله شجاعت آن را داریم تا مسئولیت هرگونه اقدامی را که انجام می دهیم به عهده بگیریم.

سید حسن نصرالله افزود: مسئله موشک‌های اخیر در جنوب لبنان از زاویه دیگری هم مشکوک است یعنی آیا رژیم صهیونیستی نمی‌تواند به جنوب لبنان نفوذ کند و این موشک‌ها را نصب کند یا مزدوران این رژیم که به طور فردی یا شبکه‌ای در لبنان زیاد هستند، نمی‌توانند این موشک‌ها را برای دادن بهانه به دست رژیم صهیونیستی جهت تجاوز به لبنان نصب کنند و حتی برخی در داخل لبنان با سخنان واهی خود این بهانه را به این رژیم دادند و آنها با این سخنان به صهیونیست ها بهانه می‌دهند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکیدکرد: لبنان، رژیم صهیونیستی را بارها شکست داد اما مشهورترین آن در سال 2000 و 2006 میلادی بود و من شما را نمی ‌ترسانم اما باید در برابر توطئه‌های این رژیم هوشیار و بیدار بود.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: من از مقاومت در جنوب لبنان خواستم که حضور داشته و بالاترین آمادگی را داشته باشد زیرا ما در برابر یک دشمن متجاوز، توطئه‌گر و فریبکار قرار داریم اما هرگز هراسی به خود راه نمی‌دهیم و ما به گزینه خود در مقاومت ایمان داریم و آماده رویارویی با هرگونه تجاوزگری علیه کشور خویش هستیم.

/ 1 نظر / 23 بازدید